ויאטנם – 9 ימים

הו צ’י מין, דלתת נהר המקונג, האנוי (עיר הבירה), שיט במפרץ האלונג ביי (כולל לינה בספינה) ועוד.
הטיול כולל 6 ארוחות.
החל מ-$1835

 וייטנאם, השוכנת על קצה הדרום מזרחי של היבשת, טובלת בין גלי הים לגלי הנהרות החוצים אותה, מלאת ניגודים בין הערים הצפופות, לבין החופים הפסטורליים בעלי חול הזהב ומי הטורקיז, בין הצפון שניכרת בו השפעה קומוניסטית לבין הדרום שבו האווירה חופשית. בין טרטור מאות אלפי הקטנועים הרבים לבין השקט בשבילי שדות ארוכים, בין טרסות אורז ירוקות וכפרים שקטים ופסטורליים בהרים, בין הרוכלים בעיר לבין הנשים החובשות כובעי קש העובדות בשדות, בין הצוקים שבוקעים מתוך המים במפרץ הלונג לבין המישורים בדלתא, בין הג’ונגלים הטרופיים המהבילים של המקונג לבין הקרירות שבהרי הצפון. פסיפס של מדינה שעודנה אמתית, כזו שעדיין מלקקת את פצעי עברה הסוער. לראות בתמונה חיה כיצד עולם הולך ומשתנה – הולך ונעלם.

מסלול הטיול

יום 1-2 | ת”א – הונג קונג ( Hong Kong ) – האנוי ( Hanoi )

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסת אל על להונג קונג. נמשיך בטיסה פנימית מהונג קונג לאנוי. לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה נמשיך לסיור הכירות עם העיר הגדולה, השוכנת על גדות הנהר האדום, ומשמשת כמרכז הפוליטי והתרבותי של המדינה. נבקר במקדש ” הר אבן הירקן ” ( Ngon Son Temple ) בליבו של אגם הואן קיים ( Hoan Kiem ), נראה את פסלו של מלכה האגדי של המדינה ונשמע את סיפור החרב באגם. נמשיך להיכרות עם ליבה התוסס של העיר ברובע העתיק, עמוס וצפוף להתפקע, בסמטאות, קטנועים, רוכלים וערב רב של דוכני מזון. נצפה בהופעה מסורתית – תיאטרון בובות המיים, סיפורים מחייהם של פשוטי העם סביב מחזור חייו של האורז.   נסיים את יומנו בסמטאות העיר ונמשיך לבית המלון ללינה.

יום 3 | האנוי ( Hanoi ) – סאפה ( Sa Pa )

לאחר ארוחת הבוקר נצא את בית המלון, נעזוב את המישורים הגדולים על גבי הכביש המהיר בדרכנו אל צפונה של המדינה, אל רכס הואנג ליין (Hoang Lien) המשמש כחיץ בין ווייטנאם לסין. אזור כפרי בו חיים שבטי מיעוטים המכונים “מוֹנטַנאר” אשר אינם משתייכים ללאום הווייטנאמי. ניפרד מהנוף האורבני של עיר הבירה ונחשף אט אט לאורך הנסיעה לנופיה הכפריים של וייטנאם. נחלוף על פני שדות אורז מעובדים בשיטות מסורתיות, את האיכרים החובשים לראשם כובע קש בצורת חרוט שהפך סימן היכר לווייטנאמיים בכל העולם, כפרים קטנים וההרים ההולכים ומתגבהים, עד ליעדנו –  סאפא (Sa Pa). ככל שיותיר לנו הזמן, נבקר בשוק המקומי, נראה את הרוכלים המציעים את מרכולתם הססגונית. נבקר בכפר שם נחשף למיעוטים השונים ואורחות חייהם. בתום הסיור נמשיך לבית המלון הו נלון הלילה.

יום 4 | סאפה ( Sa Pa ) – הכפרים: Tan Van & Y Linh Ho – האנוי ( Hanoi )

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל הכפרים המעטרים את מדרונות ההרים, והטראסות בהם מגדלים את הדגן עליהם נסוב חייהם של בני המזרח – האורז. נראה את אורח חייהם של שבטי ההרים ונחשף למספר כפרים ושבטים השונים זה מזה בסגנון לבושם וצורת חייהם. נרחיק לכפרי השבטים לאו צ’אי וטא ואן בטיול רגלי בין הכפרים ושדות האורז ונראה כיצד חיים תושביהם בני ה-“מונג” השחורים וה-“זאו”. נחזה בנופים נפלאים כעמק מונג הואה, שדות אורז, נופי אבן גיר מרהיבים ומצוקים מרשימים. בתום הסיור נעלה על הרכב ונצא בדרכנו דרומה להאנוי שם נלון הלילה.

יום 5 | האנוי ( Hanoi ) סיור עירוני

 לאחר ארוחת הבוקר, נצא להכיר את אתריה ומורשתה של עיר הבירה – האנוי. העיר בעלת החזות המסורתית ובניניה הקולוניאליים – צרפתים. העיר שהפכה מקום מושבו של השלטון הקומוניסטי, סמלה וביתה של המפלגה והמאבק לעצמאותה. נבקר במוזיאון הפתוח על שם הו-צ’י-מין, מנהיג התנועה הקומיניסטית, המנהיג שנלחם על עצמאותה ואחדותה של מדינתו. נראה את אחוזת הקבר בה נקבר המנהיג, את הבתים בהם לן, דרך הגנים אל פגודת הקורה האחת ונשמע את סיפורה. נקנח במקדש הספרות הקונפוציאני, מושבה של האוניברסיטה הראשונה בווייטנאם. בתום הסיור נצא בדרכנו צפונה למפרץ האלונג שם נלון הלילה.

יום 6 | שייט במפרץ האלונג (Halong Bay) – האנוי ( Hanoi ) – סייגון ( Saigon )

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשייט במימי המפרץ הקסומים המכילים כ-3000 איים ייחודיים הנראים כעמודים המזדקרים מן המים ועוצבו ברבות השנים על ידי תנועת המים והרוחות. האגדה מספרת כי נוצרו האיים ע”י דרקון ענק, שירק מפיו אבני ירקן (ג’ייד) שהפכו לאיים, כדי ליצור חומה שתגן המדינה מפני פולשים מהים. לאחר השלמת משימתו, שקע במים וחי שם. הודות לאגדה או ליופי הטבעי, נכנס המפרץ לרשימת אתרי מורשת עולמיים של אונסק”ו ולאחד משבעת פלאי הטבע של תבל. במהלך השייט נעצור לביקור במערת נטיפים שהתגלתה במקרה על ידי דייג מקומי וכיום פתוחה למבקרים ומוארת בשלל אורות צבעוניים. לאחר השייט נצא דרומה בדרכנו לשדה התעופה לטיסתנו לסייגון.

יום 7 | סייגון ( Saigon ) – הכפר קו צ’י (Cu Chi Tunnels )

לאחר ארוחת הבוקר, נצא להכיר את סייגון הנקראת – “הו-צ’י-מין סיטי”, על שם מייסד המדינה. העיר הגדולה בווייטנאם, נחשבת כבירה הכלכלית של הארץ המתפתחת. נתחיל את ביקורינו במוזיאון ההיסטורי אשר מתאר את התפתחות הציביליזציה בווייטנאם לאורך השנים ואת מאבקו של העם הנחוש בניסיונות כיבוש חוזרים ונשנים. נמשיך לביקור בארמון הנשיאות המהודר, בו התגורר בעבר נשיא דרום וייטנאם, ובו הוכרזה אחדותה של וייטנאם לאחר שנים ארוכות של מלחמת אזרחים בין הדרום לצפון. אחר הצהריים ניסע אל  הכפר קו-צ’י Cu Chi Tunnels. אזור שהיה מוקד ומרכז לפעילות לוחמי הוייט-קונג, כוחות הגרילה הקומוניסטית. ממנו יצאו לפעולות כנגד הכוחות האמריקאים וממשלת דרום וייטנאם אשר בסייגון. במהלך ביקורינו במחילות קו-צ’י נוכל להתרשם מהסביבה הטבעית של ג’ונגל טרופי ולח, רשת תעלות תת-קרקעיות הפרוסות לאורך קילומטרים רבים, וטקטיקות הלוחמה של לוחמי הגרילה. לאחר הסיור נצא בדרכנו חזרה לסייגון ללינה.

יום 8 | דלתת המקונג ( Mekong ) והשוק הצף ב קאי בה ( Cai Be )

השכם בבוקר נצא דרומה לדלתת המקונג. נהר המקונג, מן הנהרות הגדולים בעולם, מוצאו בהרי ההימלאיה בסין בדרכו הוא חוצה ארצות רבות ועמים שונים, עד מוצאו אל הים בדרום וייטנאם. נבקר בשוק צף בקאי בה, נחשף לחיי היומיום המתנהלים על הנהר. רוכלים בכובעי קש שטים בסירות עץ, סחורות המחליפות ידיים והבתים הצנועים של הכפרים בסביבה. נעלה על סירה ונצא לשייט שייקח אותנו לחייהם של המקומיים החיים על הנהר. נראה טכניקות ייצור ועיבוד של תוצרת מקומית, נטעם ממבחר הפירות הטרופיים הגדלים בפרדסי הסביבה, נשוט בסירות משוטים לאורך תעלות צרות המקשרות בין האיים בדלתה. בתום הסיור נשוב לסייגון.

יום 9 | סייגון ( Saigon )– תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה לטיסתנו דרך הונג קונג חזרה לישראל.

מידע

בואו להכיר את ויאטנם המסתורית- הנופים הייחודיים, ההיסטוריה, החופים, הטעמים ועוד המון חוויות.

החל מ- $1835 

סגירת תפריט

הצטרפו למועדון!

הצטרפו למועדון החברים שלנו, שמעו לפני כולם על כל המבצעים החמים שלנו וקבלו 5% הנחה על כל הזמנה!