הודו – 9 ימים

ג’ייפור, אגרה, הטאג’ מהאל, ניו דלהי, נופש בגואה ועוד.
כולל אירוח חצי פנסיון.
החל מ-$1888

 הודו – תת יבשת, המקור לטעות בשמם של האינדיאנים, ומושא תאוותה של אירופה משך מאות שנים. מרכז רוחני דתי עתיק המשפיע גם כיום על מיליוני אנשים ברחבי העולם. בהודו נפגוש בערבוביה של צבעים ,ריחות, צלילים, וטעמים, המצפים את המבקר; התנסות חושית שבה נמהל היפה והכעור, הברור והנעלם .נצא אל ליבה התרבותי של המדינה המופלאה – רג’סטן, משולש הזהב, מוצאן של אימפריות ענק, וביתו של ענק כלכלי מתעורר. נקבל הצצה למדינה, היכולה למלא היכלות של ספרים ותיאורים אין קץ, מפגש עם עולם קרוב רחוק.

מסלול הטיול

יום 1+2 | תל אביב – ניו דלהי ( New Delhi ) – סיור ריקשות בעיר העתיקה

ניפגש בשדה התעופה לטיסתנו לדלהי דרך יעד ביניים. לאחר הנחיתה וסידורי הקרקע נמשיך לבית המלון למנוחה. לאחר התרעננות, נצא לסיור היכרות עם העיר הענקית. למבקרים לראשונה ואפילו לשנייה נדמית העיר כחיה בערבוביה של צבעים וקולות שאינם נודמים לרגע. נצא אל העיר העתיקה, העיר המוגהולית מהמאה ה- 16. נרכב בריקשות בסמטאות העיר העתיקה, בלב שוק ססגוני של תכשיטים ובדים לכלות וחתונות, נבקר במסגד הגדול של דלהי – הג’אמה מסג’יד ( Jama Masjid ) נעבור בסמטאות רחוב השוק עד למצודה האדומה – סמל הריבונות ההודית, נמשיך לביקור בראג’ גהאט – אתר שריפת גופתו של מהאטמה גנדי המהווה מוקד עליה לרגל לתושבי הודו, ובשעות הערב, נשוב למלוננו.

יום 3 | דלהי החדשה ( New Delhi )

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את הטיול בבירת הודו – שילוב נדיר של ישן וחדש. נערוך סיור מקיף, ונחווה את החדש והמבריק מול הישן המתפורר. נראה את אזור הממשל ובו בנייני הפרלמנט, משרדי הממשלה ובית הנשיא. נבקר בשער הודו המרשים, נמשיך אל הקוטאב מינאר, שהיה מרכז החאליפות המוסלמי ששלט בצפון הודו, מגדל האבן הגבוה בהודו ונמשיך אל מקדש הסיקים – גורודוארה (Gurudwara Bangla Sahib). נותיר זמן חופשי לשיטוטים וקניות בבזאר מקומי ולעת ערב נשוב לבית המלון ללינה.

יום 4 | אגרה ( Āgrā ) – הטאג’ מאהל ( Taj Mahal ) – מבצר אגרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא דרומה לעבר אגרה. דרך חלונות הרכב נוכל לראות את גודלה ורב גוניותה של הארץ, ולקראת צהרים נגיעה לאגרה המשמשת כמרכז מוביל בתחום האומנות והמסחר עוד מתקופת המוגולים מהמאה ה-16. נצא לסיור מעמיק בטאג’ מאהאל, שנבנה כיצירת אהבה, ע”י הקיסר המוגולי ‘שאח ג’אהאן’, לזכר אשתו האהובה- ‘מומטאז מאהל’. מן המבנים המפורסמים והמצולמים בעולם שאין משנה אם מגיעים אליו בזריחה או בשקיעה, כדי להישאר פעורי פה למולו. נסיים את יומנו במבצר אגרה שניצב לגדות נהר יאמונה ממנו השקיף שאה גאהן על בניית הטאג’ מהאל לאחר שנכלא ע”י בנו שתפס השלטון בהפיכה. לעת ערב נגיע לבית המלון ללינה.

יום 5 | פטיפור סיקרי ( Fatehpur Sikri ) – ג’איפור ( Jaipur ) “העיר הוורודה”

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו באגרה, ונמשיך לפטיפור סיקרי – עיר הרפאים, בירת האימפריה המוגולית שנבנתה ע”י השליט המוגולי אכבר ( Akbar ), ושימשה כבירה 14 שנה בלבד. העיר ננטשה בשל מחסור במים ושלל מבניה נשתמרו באופן מפליא עד ימים אלו. פטיפור סיקרי היא דוגמא מובהקת לעיר מבוצרת מוגולית בעלת הגדרות ברורות לעיר פרטית וציבורית. נכנס דרך שער העיר אל ה”ג’אמי מאסג’יד” ואל קברו של השייח סלים. לאחר הביקור נמשיך מערבה בדרכנו לעבר ג’איפור. בשעות הערב נגיע למלוננו ללינה.

יום 6 | ג’איפור ( Jaipur ) – רכיבה על פילים אל מבצר אמבר – צפייה בסרט הודי

לאחר ארוחת בוקר נצא לסייר בג’איפור, “העיר הורודה” המכונה כך בשל הצבע העז הוורוד של רבים מבנייניה, בירת רג’סטאן. נטפס כשאנו רכובים על גבי פילים, אל מבצר אמבר האדיר Amber fortress, בו ישבו המהרג’ות לפני שעברו לעיר. בנייתו של המבצר החלה ב- 1592 והוא יושב על מדרון גבעה, מעל אגם ומהווה דוגמא נפלאה לארכיטקטורה הראג’פוטית. נמשיך לביקור בארמון המהרג’ה המשמש כמוזיאון. ונסיים בסמלה של העיר, “ארמון הרוחות” (הוואה מאהל), מבנה אשר שימש כהרמון של נשות שליטי העיר הרג’פוטים. לאחר הביקורים באתריה הגדולים, נצא לטיול רגלי, נתדווע מעט לאוכלוסיה המקומית ונותיר זמן למעוניינים לגעת קצת ברוחה של העיר. ונסיים את יומנו בסרט הודי בקולנוע מקומי.

יום 7 | ג’איפור ( Jaipur ) – פושקאר ( Pushkar ) – רכיבה על גמלים

עם בוקר נעזוב את ג’איפור ונשים פעמינו לכיוון העיר הקדושה והמרכז הרוחני – פושקאר. עיירה קטנה היושבת סביב אגם יפיפה המוקף מדרגות רחצה ומקדשים. להינדים פושקר היא מרכז חשוב של עליה לרגל עקב הימצאותו של אחד מ – 3 המקדשים הבודדים המוקדשים לאל ברהמה Brahma. נסייר ברחובות העיירה הצבעוניים המלאים חנויות של תכשיטי כסף ובגדים ונותיר זמן לטיולים עצמאיים בשווקים של העיר. בשעות הערב נתכנס לחוות בטקס מקומי, במקדשו של האל ברהמה**. לאחר הטקס נמשיך לחוויה ייחודית, נעלה על גמלים ונצא אל תוך חולות הדיונות הסובבות את העיר.
**השתתפות בטקס אינה חובה, ומותנית בהנחיות המקדש.

יום 8+9 | פושקאר ( Pushkar ) – ג’איפור ( Jaipur ) – דלהי ( New Delhi ) – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול אחרון סביב האגם סביבו בנויה העיר, נותיר זמן לקניות אחרונות וטיולים עצמאיים בעיר ונתחיל אט אט להיפרד מן העולם אליו התחברנו בימים האחרונים. נצא בדרכנו לג’איפור, שם נעלה על טיסת המשך לדלהי. לאחר הנחיתה נצא לבית של משפחה מקומית לחגוג את סיומו של הטיול כיד המלך, ניפגש עם בני הבית, נוכל ללבוש את הלבוש המקומי, נשים וגברים, נצטלם ונחגוג עד השעות הקטנות של הלילה, ונסיים בארוחת ערב. נעלה על הרכב ונצא לשדה התעופה לטיסתנו חזרה לישראל.

מידע

הצבעים, הריחות, הטעמים, הנופים והתרבות- הודו כמו שטרם הכרתם.

החל מ- $1888 

סגירת תפריט

הצטרפו למועדון!

הצטרפו למועדון החברים שלנו, שמעו לפני כולם על כל המבצעים החמים שלנו וקבלו 5% הנחה על כל הזמנה!